Публикации

Що таке ГЕП?!

Андрій Шавель

Трейдер-аналітик MaksEv Trading
Все статьи автора

Геп

Що це таке, і чому він з’являється?

        Геп – в основному це різниця між ціною закриттям робочого тижня у п’ятницю та ціною відкриття понеділка, але і не тільки.

USDCAD

        

Геп буває ще на сильних новинах, як приклад ми бачимо три гепа які сформувались:

        1. Публікація протоколів FOMC;

        2. Виступ голови ФРС Пауелла;

        3. Геп з п’ятниці на понеділок.

        Напередодні важливих новин: банки маркет-мейкери, хедж-фонди, великі фінансові установи, не прагнуть брати участь в торгах під час виходу важливих подій в зв'язку з високими ризиками. Тому порожніє стакан цін, ліквідність зменшується, що підвищує ймовірність цінових гепів.

 (Стакан цін)

        Що таке стакан цін? Це таблиця, де учасники ринку прописують за якими цінами готові купувати та продавати даний інструмент. Виглядає це так – в лівій колонці учасники готові купувати за таку або іншу суму, а в правій колонці продавати. Всі найкращі співпадіння цін контрагентів по відношенню купівлі/продажу стають на одному рівні, виконуються та зникають. Тобто один готовий продати за суму 1,234, а інший купити за таку суму 1,234 - їх ордера виконуються та пропадають зі списку. Великі учасники ринку, такі як банки, маркет-мейкери, хедж-фонди, не готові ризикувати та в час виходу новини забирають свої котирування зі стакану цін. Стакан цін пустіє, автоматично підбираються наступні найкращі варіанти купівлі/продажу, тим самим утворюючи геп на ринку.

        Повернемося до того що таке Геп після вихідних?

        Геп – це різниця між ціною закриття свічки о 00:00 з п’ятниці і на суботу та ціною відкриття о 00:00 у понеділок. Всі ми знаємо, що ринок працює цілодобово, плавно перетікаючи з одного регіону в другий. При цьому сесії накладаються одна на другу, створюючи єдине інформаційне поле для здійснення ордерів. В Україні виглядає це так:

 

Відкривається

 

Закривається

 

Неділя

15:00

Веллінгтон

15:00

П’ятниця

Неділя

17:00

Сідней

17:00

П’ятниця

Неділя

18:00

Токіо

18:00

П’ятниця

Неділя

19:00

Гонконг, Сінгапур

19:00

П’ятниця

Понеділок

00:00

Москва, Київ

00:00

Субота

Понеділок

01:00

Франкфурт, Цюріх

01:00

Субота

Понеділок

02:00

Лондон

02:00

Субота

Понеділок

07:00

Нью-Йорк

07:00

Субота

Понеділок

08:00

Чикаго

08:00

Субота

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

        Геп з п’ятниці на понеділок в Україні відбувається так: у п’ятницю ринок закривається о 00:00, але продовжує працювати в інших країнах. Таким чином, маркет-мейкери продовжують  торгівлю, що впливає на різницю ціни у нас. У неділю відкривається доступ до ринку у Новій Зеландії, пізніше відкривається біржа у Веллінгтоні, що також впливає на зміну котирування.

        Фактично торгівля не припиняється навіть під час свят, які є майже загальносвітовими. Так, під час Нового року торгівля може вестися банками мусульманських країн, в яких 1 січня не є офіційним банківським вихідним.

        Неофіційно ринок працює навіть у вихідні, проте і в свята, і в вихідні обсяги на ринку настільки незначні, що важко знайти хорошого контрагента за хорошою ціною. Крім того, хоча котирування в вихідні і надходять в інформаційні системи, угоди по ним полягають тільки з контрагентами, з якими у банку «давні зв'язки».

        Підведемо підсумки: геп сформований за вихідні дні - це зміна котирувань одними учасниками на ринку, при відсутності інших, по відношенню до їх географічного положення та часового поясу. Геп на новинах - це відсутність котирувань у стакані цін.

3/9/2018

Просмотров: 387