Publications

Pivot Points

Андрій Шавель

Трейдер-аналітик MaksEv Trading
Все статьи автора

Півот Поінт

Pivot Points

               

        Півот Поінт (Pivot Points з англ. точки розвороту) – це лінія яка вираховується з ціни максимуму, мінімуму та ціни закриття за певний період і ділиться на три. Півоти використовують з давніх давен на ринку, як великі банки та хедж-фонди так і менш крупні учасники. Це опережаючий індикатор, який вказує куди ціна може дійти і де розвернутися. Він складається з трьох ліній підтримки та спротиву і одної центральної лінії. Ці рівні відпрацьовують себе добре, тому кожен хто стикається з Pivot Points знає що це таке. На ринку існує ще декілька різновидів Півот Поінт: Traditional; Fibonacci; Woodie; Classic; Demark; Camarilla, але розкажу Вам про Традиційний Півот.

 

        Традиційний Pivot (центральна лінія) вираховується так:

Pivot = (High + Low + Close) / 3, де

high — максимум вчорашнього дня;

low — мінімум вчорашнього дня;

close — ціна закриття вчорашнього дня.

 

        Далі вираховуємо рівні підтримки та спротиву:

R1 = 2Pivot — Low;

S1 = 2Pivot — High;

R2 = Pivot + (R1 — S1);

S2 = Pivot — (R1 — S1);

R3 = High + 2 × (Pivot — Low);

S3 = Low — 2 × (High — Pivot), де:

R1, R2, R3 — рівні спротиву;

S1, S2, S3 — рівні підтримки.

 

        Виглядає він так

 

        Суть торгівлі проста - якщо тиждень відкрився вище WeeklyPivot, розглядаємо можливість відкриття ордерів на купівлю, якщо нижче - в пріоритеті у нас продаж. Все виглядає так: у понеділок день відкрився нижче тижневого півоту, як показано на скріншоті вище, розглядаємо ордера на продаж. Далі ціна розвертається пробиває лінію, але не закріплюється вище. По стратегії виставляється стоп-ордер на продаж коли ціна зафіксовується нижче Weekly S1. Але ціна відбилась і ми переходимо на роботу в каналі. Купуємо на відбитті Weekly S1, R1 чи Pivot. Отже відкриваємо купівлю на минулій свічці, з ТР декілька пунктів нижче лінії Weekly Pivot.

 

        У разі коли ціна зафіксувалася нижче S1, виставляємо стоп-ордер на продаж на 3 пункта нижче точки лоу фіксальної свічки з ТР1 в точці S2 та ТР2 - S3. Коли ціна пересікла S2 наш другий ордер переводимо в Б/У під цю лінію і підтягуємо в слід за ціною. Якщо ціна не дійде до S3 і розвернеться, ми все одно отримаємо прибуток.

 

        Pivot Points призначені для трейдерів з досвідом, які можуть побачити коли варто входити в ринок, а коли слід притриматись. Якщо Ви не розглядали для торгівлі цей індикатор, то це варто зробити та почати вивчати його.

9/10/2018

Просмотров: 396